HPD MARTINŠČAK ORGANIZIRA IZLET NA: HORVATOVIH 500 STUBA I SLJEME

• OLYMPUS DIGITAL CAMERAKONTROLNA TOČKA HPO 4.3 I 4.4
  • SUBOTA 17.01.2015.

PLAN IZLETA

Informacije o prijevozu: planirani prijevoz ovisi o broju prijavljenih članova, cijena autobusa iznosi oko 50 kn na 30 prijavljenih članova,ili ako bi išli autima oko 35 kn.

Plan puta:

Polazak autobusom u 07:00 sati  iz Karlovca, ispred zgrade Suda.

Planirani polazak sa Medvednice  je oko 18:00 sati i dolazak u Karlovac oko 19:00 sati.

Autocestom prema Zagrebu i domu Hunjka, kraće zadržavanje za kavu i silazak do 500 Horvatovih stuba. Nakon povratka u Hunjku nastavljamo prema vrhu Sljemena i dalje prema domu Risnjak gdje bi nas čekao autobus.

Kontrolna točka: HPO 4.3 i 4.4, HPK, Najviši vrhovi županija, Planinarski put Medvednicom.

Duljina staze: Hunjka-Stube oko 4 km sa povratkom, Hunjka-Sljeme oko 3km, Sljeme-Risnjak oko 4km

Zahtjevnost: K2 / T2

Vrijeme hodanja: 5-6 sati hoda

Oprema: standardna planinarska oprema,gojzerice, odjeća u skladu s vremenskim prilikama, zaštita od kiše, vjetra i sunca,planinarski štapovi,fotoaparat,tekućina za piće, planinarski dnevnici.

Obavezni dokumenti: planinarska iskaznica HPS-a, osobna i zdravstvena iskaznica.

Prehrana: iz ruksaka ili u domu.

Vodič: Ivica Čepuran, 091-579-0941, ivica.cepsi @gmail.com

Prijave i informacije: na sastancima društva kod vodiča,na broj mobitela ili mail.

Napomena:

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i  fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost,  te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati odluka i uputa vodiča.