Proteklog vikenda 8 članova društva se pridružilo HPD-u Vinica i PD-u Dubovac na izletu na Košutu .

IMG_9633 (Kopiraj)Košuta je planina koja se proteže granicom Slovenije i Austrije ,a njen greben dužine 10 km ,najduži je u slovenskim planinama .Ima 8 vrhova viših od 2000m ,a mi smo se popeli na dva .
Dolaskom u Matizovec ,kreće lagani uspon prema Domu na Kofcah .Nakon kraćeg odmora ,krenuli smo s usponom na Veliko kladivo (2094 mnv) ,grebenom na Veliki vrh (2088 mnv) ,te natrag na dom .
Prekrasni su pogledi s grebena ,s jedne strane zeleni pašnjaci i šume ,s druge odsječene stijene i vrtoglavi pogledi u dubinu .

Svaka pohvala vodičima PD Dubovca ,Ani i Ivici na odlično pripremljenom i odrađenom izletu .