Izlet na Anića kuk se odgađa i umjesto njega ide novi izlet: HPD MARTINŠČAK ORGANIZIRA IZLAT NA: VELIKI SADIKOVAC-KONJEVAČU-PL.SKLONIŠTE ŽDRILO

SUBOTA 22.08.2015.

VELIKI SADIKOVAC: KT HPO 13.1, PP VELEBNO

KONJEVAČA: KT LIČKI GORSKI BISERI, PP VELEBNO

ŽDRILSKI KUK: KT PP VELEBNO

PLANINARSKO SKLONIŠTE ŽDRILO: KT HPK

To je novo otvoreno sklonište na trasi VPP-a ispod Ždrilskog kuka,tri sata hoda od Baških Oštarija prema Šugarskoj Dulibi.

PLAN IZLETA

Cijena prijevoza: ovisi o broju prijavljenih članova, cijena autobusa iznosi 120 kn  na osnovi 30 članova.

Polazak: 06:00 sati ispred zgrade suda

Planirani povratak: 21:00 iz Karlobaga

Duljina staze: oko 20 km

Zahtjevnost: Umjereno teško i ne zahtjevno K2/T1

Vrijeme hodanja: oko 8 sati

Vožnja autocestom uz odmor i kavu na odmorištu Brinje

Dolazak na Baške Oštarije i obilazak kuće Vila Velebita.

Polazak na stazu sa prijevoja Takalice prema V.Sadikovcu i Konjevači te preko Piskovite Kosice prema Ždrilskom kuku.

Ispod kuka je novoizgrađeno planinarsko sklonište Ždrilo. Povratak preko jama Sladovače također KT PP Velebno u Baške Oštarije.

Nakon ture posjet Kubusu i kupanje u Karlobagu.

Mogući dogovor za podjelu u više grupa zbog dužine hodanja slabijih planinara.

Oprema: standardna planinarska oprema,gojzerice, odjeća u skladu s vremenskim prilikama, zaštita od kiše, vjetra i sunca,planinarski štapovi,fotoaparat,tekućina za piće, planinarski dnevnici, uzeti ručnik i kupaći kostim tko se misli kupati.

Prehrana: iz ruksaka.

Obavezno uzeti dovoljnu količinu tekućine za piće.

Vodič: Ivica Čepuran, 091-579-0941,  ivica.cepsi @gmail.com

Prijave i informacije: na sastancima društva kod vodiča uz uplatu akontacije od 100.00 kn do 19.08.2015.

Obavezni dokumenti: planinarska iskaznica HPS-a, osobna i zdravstvena iskaznica.

Napomena:

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i  fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost,  te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati odluka i uputa vodiča.