Hrvatsko planinarsko društvo Martinščak organizira izlet na Krk, kanjon Vrženica – uvale Vela i Mala Luka.

SUBOTA 15. prosinca 2018.

PLAN IZLETA

Informacije o prijevozu: planirani prijevoz autima ili kombijem, cijena oko 100kn

Plan puta:

Polazak u 06:00 sati iz Karlovca od crkve u Novom Centru. Vožnja auto cestom pa preko Krčkog mosta do Malinske gdje ja pauza za kavu.

Dolazak u Bašku u uvalu Bunculuka od kuda kreće staza. Podijeliti će mo se u dvije grupe, teža Baška-uvalauvala Vele Vženica-kanjon Vrženica a lakša Bunculuka-Lubinin-izlaz iz kanjona Vrženica te dalje zajedno do Vele luke,Corinthije do Male luke.

Povratak istom stazom do Baške i polazak za Vrbnik. U Vrbniku slobodno vrijeme i druženje u Konobi Gospoja gdje je moguće kupiti vino za van.

Povratak za Karlovac po dogovoru.

Opis staze:

Duljina staze: oko 16km

Zahtjevnost: K1 / T2

Vrijeme hodanja: 5-6 sati

Oprema: standardna planinarska oprema,gojzerice, odjeća u skladu s vremenskim prilikama, zaštita od kiše i vjetra, planinarski štapovi, baterijska svjetiljka, fotoaparat,tekućina za piće, planinarski dnevnici

Obavezni dokumenti: planinarska iskaznica HPS-a, osobna i zdravstvena iskaznica.

Prehrana: iz ruksaka.

Prijave i informacije: na sastancima društva kod vodiča i na broj mobitela uz uplatu akontacije u cijelosti

Vodič: Ivica Čepuran, 091-579-0941

Napomena:

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i  fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost,  te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati odluka i uputa vodiča.