HPD MARTINŠĆAK
izražava posebno zadovoljstvo te Vas poziva da nam se 25./26.03.2017. g.
pridružite u pohodu na
35.-te PAPUČKE JAGLACE
izlet je organiziran za sve članove HPS-a

Lipicaneri

Vodič: Saša Ćurčija, tel. 098/9003-966, ili mail: scurcija@gmail.com
Cijena prijevoza: Cijena prijevoza ovisi isključivo o broju planinara i vrsti prijevoza, a kreće cca. 150 kn. (na bazi kombi prijevoza).
Što nas je vište tim, tim bolje.

Cijena smještaja: 65,00 Kn + 6 Kn boravišna pristojba (plaćanje ponaosob na recepciji), smještaj u zajedničkoj sobi i po želji dvokrevetnim sobama

Hrana: u vlastitom aranžmanu, a možete izraziti želju za obrokom (finaaa hrana) u restoranu na Jankovcu (najave unaprijed prilikom prijave na izlet; doručak -20,00 Kn ; večera – 35,00 Kn)

Težina: ovisno o izboru predloženih planinarskih tura

Polazak: 05.30 sati, 25.03.2017. god. ispred McDonalds-a u Karlovcu

U nedjelju 26.03.2017., u Parku prirode Papuk održat će se tradicionalna planinarska manifestacija, 35-ti „Papučki jaglaci“. I ove godine, za očekivati je veliki broj planinara, tim više što je ovaj događaj prerastao u međunarodnu planinarsku manifestaciju.
Okupljanje svih sudionika je 26.03.2017. ispred planinarskog doma Lapjak u Velikoj (do 9 sati), slijedi otvaranje a zatim se kreće na planinarske ture prema vlastitim mogućnostima i željama, a u organizaciji i pratnji domaćina HPD Sokolovac iz Požege i HGSS-a.
Po povratku s izleta, slijedi planinarski ručak (25,00 kn i potrebno se najaviti) i zabavno poslijepodne.
Kako nam je želja oplemeniti naše druženje te obogatiti naše znanje o Lijepoj našoj, osmislili smo ovaj izlet dodatnim sadržajima, kao što je posjet gradu Lipiku, kroz posjet Državnoj ergeli Lipik te povijesnom šetnjom s groficom Jelkom uz stručno vodstvo i priču o povijesti, arhitekturi, kulturi te posebnostima grada Lipika.
Nakon šetnje krećemo prema planinarskom domu Omanovac, a ovisno o vremenu i šetnja do Brezovog polja (HPO i obilaznica njaviši vrhovi županija, SPP).

OKVIRNI PLAN IZLETA

25.03.2017. – subota

05.30 Polazak iz Karlovca
07.30 Dolazak u Lipik, jutarnja kava
08:00 Obilazak Državne Ergele Lipik (cijena planinarska a plaća se individulano 10.- Kn)
08.45 Polazak na „Šetnicu grofice Jelke“ uz pratnju vodiča (ovisno o broju planinara a najviše 11.- Kn)
10.00 Polazak prema Omanovcu
10.30 Polazak prema Brezovom polju (uvjetno)
14.30 Dolazak na Jankovac, smještaj u sobe, ručak i
SLOBODNO VRIJEME – obilazak grobnice grofa Jankovića, slapa Skakavca, šetnja oko jezeraca

26.03.2017. – nedjelja
07.30 buđenje i pripreme za polazak
08.00 doručak
08.30 polazak prema Velikoj
09.00 prijava domaćinu i polazak na ture prema vlastitom odabiru
14.00 ručak, zabava
17.00 polazak za Karlovac
Povratak u Karlovac u večernjim satima

OPREMA :
Obavezna je planinarska obuća i odjeća. Potrebno je ponijeti hranu za dva dana, vodu, topliju odjeću, rezervni veš, rezervne majice, kapu, rukavice, zaštitu od vjetra, fotić.

Obavezna je planinarska iskaznica s plaćenom članarinom za tekuću godinu.

Rezervacije i uplata akontacije puta u visini od 50% cijene najkasnije do 20.03.2017. ili cijeli iznos na sastancima kod vodiča Saše Ćurčije.

Sve dodatne informacije i promjene u planu možete saznati na sastancima i na ovim stranicama .

Vodič zadržava pravo promjene plana izleta.
Predlažemo da se učlanite u HPD Martinšćak! Učlanjanjem, postajete član i Hrvatskog planinarskog saveza .