HPD MARTINŠČAK

s posebnim zadovoljstvom Vas poziva da nam se 12./13.05.2018. god.

u pohod na Požešku goru i izletište Jankovac

izlet je organiziran za sve članove HPS-a

ARBORETUM LISIČINE

GEOPARK RUPNICA

Vodič: Saša Ćurčija, tel. 098/9003-966, ili mail: scurcija@gmail.com

Cijena prijevoza:Cijena prijevoza ovisi isključivo o broju planinara i vrsti prijevoza, a kreće cca. 125 kn. (na bazi kombi prijevoza).

Što  nas je više tim, tim  bolje.

Cijena smještaja:  65,00 Kn (uz planianrsku iskaznicu) + 6 Kn boravišna pristojba (plaćanje ponaosob na recepciji), smještaj u zajedničkoj sobi i po želji dvokrevetnim sobama

Cijena ulaza u park prirode: 10 kn po planinaru, plaćanje čuvaru prirode ponaosob

Hrana:                    u vlastitom aranžmanu, a možete izraziti želju za obrokom (finaaa hrana) u restoranu  na Jankovcu (najave unaprijed prilikom prijave na izlet; doručak -20,00 Kn ; večera – 35,00 Kn)

Težina: ovisno o izboru predloženih planinarskih tura

Polazak: 06.00  sati, 12.05.2018. god. ispred McDonalds-a u Karlovcu

U subotu, 12.05.2018. godine, organiziran je uspon na Maksimov hrast, KT HPO 1.8.1., 614 m, koji je dobio ime po hajduku Maksimu Bojaniću koji je harao ovim krajevima u 19. st. Po povratku u Piljane kraći odmor i uspon na nešto viši, ali i najviši vrh Požeške gore, Kapavac KT najviši vrhovi Županija, 618 m.

U želji da naše druženje, osim u planinarenju i veselju, obogatimo i proširivanjem znanja o prirodnim lijepotama i bogatstvu naše Domovine, upotpunili smo ovaj izlet dodatnim sadržajima, kao što je posjet Geoparku Rupnica i arboretumu Lisičine nedaleko od Voćina.

OKVIRNI  PLAN  IZLETA

12.05.2018. – subota

06.00  Polazak iz Karlovca uz usputne odmore

09.00  Dolazak u selo Tisovac i pripreme za uspon na Maximov hrast

11.00  Pripreme za uspon na Kapavac

14.30  Polazak prema Geoparku Rupnica

15.30  Polazak prema arboretumu Lisičine

16.30  Polazak prema Jankovcu

17.15. Smještaj u sobe i SLOBODNO VRIJEME

13.05.2018. – nedjelja

08.00 buđenje i pripreme za polazak

08.30 doručak

09.00 obilazak grobnice grofa Jankovića, slapa Skakavca, šetnja oko jezeraca

11.00 polazak  na ture prema dogovoru i vlastitom odabiru

14.00 ručak u Velikoj

Povratak u Karlovac

OPREMA :

Obavezna je planinarska obuća i odjeća. Potrebno je ponijeti hranu za dva dana, vodu, topliju odjeću, rezervni veš, rezervne majice, zaštitu od vjetra, fotić.

Obavezna je planinarska iskaznica s plaćenom članarinom za tekuću godinu.

Rezervacije i uplata akontacije puta u visini od 50% cijene najkasnije do 09.05.2018. ili cijeli iznos na sastancima kod  vodiča Saše Ćurčije.

Sve dodatne informacije i promjene u planu možete saznati na sastancima i na ovim stranicama .

Vodič zadržava pravo promjene plana izleta.

Predlažemo da se učlanite u HPD Martinšćak! Učlanjanjem,postajete član i  Hrvatskog planinarskog saveza.

Sadržaj u word formatu možete preuzeti: OVDJE