Požega

Vodič: Saša Ćurčija, tel. 098/9003-966, mail: scurcija@gmail.com ili Viber grupa

Cijena prijevoza: Cijena prijevoza ovisi isključivo o broju planinara i vrsti prijevoza, a kreće cca. 125 kn. (na bazi kombi prijevoza).

Hrana: u vlastitom aranžmanu, a možete izraziti želju za obrokom (planinarski grah) u pl. kući Viljevo (najave unaprijed prilikom prijave na izlet; cca. 25,00 Kn. – 30,00 Kn)

Težina: lako, nezahtjevno (14 km., cca. 4 sata hoda)

Polazak: 06.00  sati, 01.05.2021. god. ispred McDonalds-a u Karlovcu

U subotu, 01.05.2021. godine, organizirana je hodnja nove obilaznice dr. Andrija Štampar (http://www.pd-zanatlija.hr/planinarska-obilaznica-dr-andrija-stampar/), PD Zanatlija iz Osijeka.

Dnevnik obilaznice moguće je kupiti (50.- Kn.) prije hodnje i biti će ovjeren istog dana.

U obilaznici je i Kasonjski vrh koji je i kontrolna točka planinarske obilaznice Pedesetlija (50.-Kn,  također ga je moguće kupiti prije hodnje), te Slavonskog planinarskog puta.

U želji da naše druženje, osim u planinarenju i veselju, obogatimo i proširivanjem znanja o prirodnim lijepotama i bogatstvu naše Domovine, upotpunili smo ovaj izlet dodatnim sadržajima, kao što je posjet gradu Pleternici i gradu Požegi.

OKVIRNI  PLAN  IZLETA

01.05.2021. – subota

06.00  Polazak iz Karlovca uz usputni odmor

09.00  Dolazak u Brodski Drenovac i pripreme za hodnju

13.45  Polazak prema Pleternici

14.00  Razgled Pleternice i kava

15.00  Polazak prema Požegi

15.30  Razgled Požege i slobodno vrijeme (mogućnost razgleda uz stručno vođenje – prema     dogovoru)

17.30 Odlazak do planinarske kuće Bajin kijer

18.00 Polazak prema Karlovcu

OPREMA :

Obavezna je planinarska obuća i odjeća. Potrebno je ponijeti hranu, vodu, odjeću prema vremenskim uvijetima.

Obavezna je planinarska iskaznica s plaćenom članarinom za tekuću godinu.

Rezervacije i uplata akontacije puta u visini od 50% cijene najkasnije do 28.04.2021. ili cijeli iznos na sastancima kod vodiča Saše Ćurčije.

Sve dodatne informacije i promjene u planu možete saznati na sastancima i na ovim stranicama .

Vodič zadržava pravo promjene plana izleta.

Predlažemo da se učlanite u HPD Martinšćak! Učlanjanjem, postajete član i  Hrvatskog planinarskog saveza .