Ovaj vikend Slavini planinari su sa svojim voditeljima Bojanom i Mirjanom Petrunić vodičima HPD Martinščaka i voditeljicom , planinarkom Sandrom Prebeg   posjetili Plešivicu, drugi po visini vrh u Samoborskom gorju. Na vrhu se nalazi 10 metara visoka piramida od kuda se protežu lijepi vidici  prema Velebitu, Kleku, Zagrebu, Samoborskom i Žumberačkom gorju te Hrvatskom zagorju. Šetnjom grebenom uputili su se prema najmarkantnija točka ovog kraja Okiću na čijim stijenama je sagrađen Stari Grad. To je jedan od najstarijih srednjovjekovni plemićkih gradova na osebujnom položaju vrlo vrijedne očuvane romaničke arhitekture jedinstven u kontinentalnoj Hrvatskoj.

Od ove godine učenici OŠ Slava Raškaj iz Ozlja, Slavini planinari, postali su članovi HPD Martinščak. Slavini planinari su odradili i dva zimska uspona. Uspon na Učku, vrh Vojak i u Gorskom kotru – Platak. Svaka planina ima svoju čar kroz sva četiri godišnja doba ističe jedan od voditelja Slavinih planinara , Darko Domitrović, vodič i pročelnik Stanice vodiča Karlovac i Jastrebarsko te član GSS-a i zato je važno educirati djecu planinare kretanju u planini u zimskim uvjetima. Također ističe važnost poznavanja osnove spašavanja u planini i važnost HGSS.