Hrvatsko planinarsko društvo Martinščak organizira izlet na kružni put po Moslavačkoj gori

SUBOTA 17. LISTOPAD 2018.

PLAN IZLETA

Informacije o prijevozu: planirani prijevoz autima ili kombijem, cijena oko 80-100kn

Plan puta:

Obišli bi cijeli Kružni put po Moslavačkoj gori koji sadrži 3 kontrolne točke (KT). Kolčenica, Garić grad i Bela crkva. Mi obilazimo put obrnuto.

Polazak u 06:00 sati iz Karlovca od crkve u Novom Centru auto cestom prema Popovači odnosno selu Gornja Jelenska do kafića Bero gdje se može kupiti dnevnik obilaznice, te do prijevoja Baza od kuda kreće staza.

Kreće se prema KT2 Garić grad.

Postoji mogućnost silaska sa Garić grada u Podgarić i čekanja da se ostatak ekipe vrati do vozila i dođe do Podgarića.

Nastavak puta do vrha Vis koji je i točka HPO 2.1. Odmor na vrhu i nastavak puta do KT3 Bela crkva te preko jezera Mikleuška do KT1 vrh Kolčenica te do prijevoja Baza do vozila. Odlazak vozilom u Podgarić i okrjepa u hotelu Vila Garić.

Nakon odmora na povratku za Karlovac obilazimo planinarsku kuću Moslavačka Slatina.

Povratak za Karlovac po dogovoru.

Opis staze:

Duljina staze: oko 20km

Zahtjevnost: K2 / T1

Vrijeme hodanja: 5-6 sati

Oprema: standardna planinarska oprema,gojzerice, odjeća u skladu s vremenskim prilikama, zaštita od kiše i vjetra,planinarski štapovi,fotoaparat,tekućina za piće, planinarski dnevnici

Obavezni dokumenti: planinarska iskaznica HPS-a, osobna i zdravstvena iskaznica.

Prehrana: iz ruksaka.

Prijave i informacije: na sastancima društva kod vodiča i na broj mobitela.

Vodič: Ivica Čepuran, 091-579-0941

Napomena:

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i  fizičke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost,  te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati odluka i uputa vodiča.