IMG_2132HPD Martinščak organizira planinarsku šetnju najatraktivnijim dijelom Premužićeve staze, od Zavižana do Rossijeve kolibe, u subotu 28. rujna 2013.
Polazak: subota 28. rujna 2013. u 6.00. sati ispred zgrade suda
Prijevoz: organizirani autobus
Cijena: oko 70,00 kn + ulaznica NP Sjeverni Velebit (25,00 kn za članove HPS-a ili 45,00 za ostale)
Smjer: Planinarski dom na Zavižanu – Rossijeva koliba
Trajanje hoda: 5 sati + vrijeme za odmor
Težina puta: lagana označena staza
Prijave: na sastanku Društva u Sokolskom domu u četvrtak u 20.00 sati ili na broj mobitela 098/818-057 (Morana Rožman)
Plan puta:
Polazak autobusa ispred zgrade suda u 6.00. sati, vožnja preko Krasna do parkirališta ispod Planinarskog doma na Zavižanu. Uspon do doma uz stanku za kavu i čaj. Polazak prema Premužićevoj stazi. Podjela u grupe – za one koji žele manje i lakše – obilazak Botaničkog vrta, Vukušić snježnice i povratak na dom na Zavižanu uz mogućnost uspona na Vučjak iznad doma. Ostatak ekipe odlazi Premužićevom stazom do Rossijeve kolibe. Predah uz hranu iz ruksaka i uživanje u pogledu. Mogućnost odlaska do Crikvene ili na usputne vrhove za one koji žele više. Povratak do Zavižana uz mogućnost posjeta Vukušić snježnici. Povratak u Karlovac u večernje sate.

Potrebna oprema i dokumenti:
– članska iskaznica HPS-a (za ostvarivanje popusta na ulaznice u NP Sjeverni Velebit)
– voda i hrana
– planinarske cipele, vjetrovka i ostala oprema ovisno o vremenskim uvjetima